Aktualności

02 / 02 / 2017

Progres w ekstraklasie!

Z początkiem stycznia Wojciech Słomka, zawodnik najstarszej drużyny AS Progres, został oficjalnie piłkarzem zespołu ekstraklasy Wisły Kraków.
Wojciech jest pierwszym zawodnikiem Akademii Sportu Progres, który będzie walczył w barwach klubu najwyższej polskiej ligi. 

Piłkarz rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną w Okocimskim Brzesko. Przez kolejne lata swoje umiejętności piłkarskie doskonalił w zespole MOSIR- u Bochnia, a następnie w Cracovii Kraków, skąd w zimie 2015 roku trafił do Akademii Sportu Progres.

Wojciech Słomka grając w barwach Akademii, wywalczył razem z zespołem między innymi III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w sezonie 2014/2015.

Według trenera Krzysztofa Lipeckiego, który doprowadził najstarszą drużynę AS Progres do największego w swojej historii sukcesu, główne atuty Wojtka na boisku to szybkość, dobre wyszkolenie techniczne i wykończenie akcji. To także wysokie umiejętrności w grze 1x1, uderzenie zarówno z lewej jak i prawej nogi, dośrodkowanie lewą nogą, a także duże umiejetności do gry kombinowanej.

Według dyrektora sportowego Wisły Manuela Junco, Wojciech Słomka może być w przyszłości jednym z filarów drużyny wiślaków.
Jedną z podstawowych umiejętności, którą nasz skrzydłowy zdobył w trakcie ponad dwuletniej przygody w AS Progres była, oprócz umiejętności technicznych i taktycznych, nauka gry zespołowej, budowanie zaufania do siebie, ale równiez wiara w umiejętności poszczególnych zawodników w drużynie. Bo jak wiadomo, to nie zawodnik wygrywa mecz, ale cały zespół.

Cały sztab szkoleniowy oraz zawodnicy Akademi Sportu Progres życzą Wojtkowi sukcesów i wielu trafionych strzałów na boiskach ekstraklasy.
 

 

 


Sekcja Piłka nożna Kategoria Informacje