Aktualności

09 / 02 / 2017

Recykling w Progresie

Konkurs recyklingu dla zawodników Akademii.
Progres, oprócz kształtowania kultury fizycznej u swoich zawodników, dba o wyrabianie w młodych ludziach wrażliwości na otaczajacy ich Świat i nawyku dbania o niego.
Dlatego właśnie 8 i 9 lutego ponad 200 naszych zawodniczek, zawodników i trenerów uczestniczyło w szkoleniu dotyczącym jednej z metod ochrony środowiska- recyklingu puszek aluminiowych.
Młodzież dowiedziała sie między innymi, o tym, że aluminiowe puszki po napojach w całości nadają się do przetworzenia.
Poziom recyklingu puszek po napojach wynosi w tej chwili w Polsce ponad 80%. Jest to jeden z lepszych wyników w Unii Europoejskiej. Jesteśmy więc krajem, który znakomicie radzi sobie z odzyskiwaniem aluminiowych puszek.
Jedną z wielu korzyści płynących z odzysku aluminium jest obniżenie o 95% emisji trujących gazów do atmosfery, zwłaszcza fluoru, stanowiącego zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Na ten aspekt warto szczególnie zwrócić uwagę w kontekście problemu i walki ze smogiem. Zwłaszcza, że nasi zawodnicy swoje treningi i mecze w większości rozgrywają na otwartych stadionach.
Aby wzmocnić w młodzieży poczucie odpowiedzialności i wpływu na środowisko, Dyrektor AS Progres, Łukasz Terlecki, oprócz zajeć teoretycznych i praktycznych, zorganizował konkurs dla wszystkich zawodniczek i zawodników Akademii. 
Zabawa polega na zebraniu jak największej ilości puszek aluminiowych i wrzuceniu ich- całych lub zgniecionych- do puszkomatu, który znajduje się w holu na hali nr 2. Po wrzuceniu puszki należy zabrać i zachować wydrukowany przez puszkomat paragon.
Trzech zawodników, którzy zbiorą największą liczbę paragonów otrzyma zegarki firmy Festina.
Drużyna z największą iloscią paragonów, otrzyma zestaw piłek treningowych, a trener, zwycięskiego zespołu również otrzyma zegarek Festina. Dodatkowo, zebrane puszki zostaną przekazane na zakup sprzętu sportowego dla Akademii Sportu Progres.
Konkurs potrwa od 9 lutego do 28 kwietnia. Rozstrzygnięcie nastąpi 8 maja 2017 roku.
Jednocześnie dziękujemy Recypuszek za przeprowadzone szkolenie oraz wspólny projekt edukacyjny.
Poniżej znajduje się instrukcja obsługi puszkomatu.
Kategoria Ogłoszenia