Aktualności

02 / 02 / 2017

Sparing rocznika 2003

AS Progres 2003 w Warszawie.
We wtorek trener Grzegorz Dąbrowski wraz z drużyną AS Progres 2003 odwiedził stolicę, gdzie głównym celem był sparing z drużyną Polonia Warszawa.
Po przyjeździe do Warszawy nasi zawodnicy udali się na obiad oraz przespacerowali po Starym Mieście.
Sparing z Polonią Warszawa był bardzo dobrym sprawdzianem, dla naszych zawodników, którzy głównie rywalizują na szczeblu Małopolskim.
Polonia Warszawa w swojej mazowieckiej "Ekstralidze" rocznika 2003 zajmuje drugie miejsce w tabeli z bilansem: 11 zwycięstw, 1 remis i tylko dwie porażki, natomiast bilans bramkowy wynosi 66:7.
Od początku spotkania inicjatywę przęjęli gospodarze. Grając w bardzo wysokim presingu zamykali naszych zawodników na połowie, dlatego mięliśmy duże problemy z wyprowadzeniem piłki. Polonia pierwszą bramkę zdobyła po rzucie rożnym, błąd w kryciu naszego obrońcy został od razy wykorzystany przez napastnika gospodarzy. Druga bramka to także stały fragment gry. Tymym razem po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym dobrze ustawiony zawodnik Polonii nie dał szans naszemu bramkarzowi uderzając z bliskiej odległości.
Po przerwie mecz byl już bardziej wyrównany i nasi zawodnicy zaczęli już śmielej atakować i stwarzać sytuacje podbramkowe, jednak w tym spotkaniu zdecydowanie zabrakło skuteczności.
Jedną z akcji rozpoczął Klimczak, który przejął piłkę obrońcy, minął kolejnego oraz bramkarza, wyłożył piłkę Marcinkowskiemu, który niestety zbyt lekko uderzył futbolówkę i z linji bramkowej zdąrzył wybić obrońca. Kolejną dobrą możliwość miał Belski, jednak w sytuacji sam na sam, lepszy był bramkarz Polonii. Bramka dla ASP pała po indywidualnej akcji Wojewody wykończonej przez Podkowę. Mimo, iż nasza gra wyglądała dużo lepiej niż na początku spotkania, to nie uniknęliśmy błędów w obronie, które z zimną krwią wykorzystywali zawodnicy ze stolicy, zdobywając dwie kolejne bramki. W koncówce spotkania Klimczak miał jeszcze sytuacje z rzytu wolnego, ale piłka trafiła tylko w słupek.
Pomimo porażki 4:1, sparing był bardzo bodrym sprawdzienem umiejetności z silnym przeciwnikiem, nasi zwodnicy zyskali nowe doświadczenie, a trener materiały do analizy.

Polonia Warszawa- AS Progres (2:0) 1:4
bramki: Podkowa
skład: Kostka, Kurnik, Gruszkowski, Kaczyński, Kalczyński, Marcinkowski, Kosakowski, Podkowa, Gródecki, Kotusiński, Belski, Ogarek, Klimczak, Mróz, Baliga, Wojewoda, Antkowicz, Piechnik, Musiał
trener: Grzegorz Dąbrowski
kierownik: Zbigniew Kaczyński
 

Sekcja Piłka nożna Kategoria Informacje