Aktualności

07 / 02 / 2017

Transfer do Niepołomic

Dominik Zawadzki jest kolejnym po Wojciechu Słomce, piłkarzem Akademii Sportu Progres, który dostał możliwość gry w lidze seniorskiej.
Dominik, to zawodnik, który z AS Progres związany jest od początku istnienia klubu czyli od listopada 2012 roku. Przez pierwsze lata kariery jego trenerem był, obecny Dyrektor AS Progres, Łukasz Terlecki, a od 2014 roku przeszedł pod skrzydła Krzysztofa Lipeckiego.

Obaj trenerzy podkreślają, że Dominik to piłkarz "kompletny". Posiada dużą umiejętność dobrej gry taktycznej i technicznej. Ale główną cechą, wyróżniającą go na boisku, jest mądra i kreatywna gra zespołowa. Dominik dzięki ciężkiej, wieloletniej pracy wykształcił w sobie intuicję piłkarską. Dzięki niej dobrze rozumie grę oraz podejmuje na boisku trafne decyzje pomimo stresu i presji.

Jednym z największych sukcesów, jakie osiągnął Dominik w karierze juniorskiej jako zawodnik AS Progres, jest awans do Centralnej Ligi Juniorów i wywalczenie Wicemistrzostwa Polski Juniorów starszych.

Trener Tomasz Tułacz, który jest nowym szkoleniowcem Dominika w zespole Puszczy Niepołomice, od ponad roku obserwował piłkarza. Zauważył w nim talent piłkarski, ale docenił pracowitość i solidność. Dzięki tym cechom, według trenera Tułacza, Dominik brylował w Centralnej Lidze Juniorów, a w przyszłości ma duże predyspozycje do osiągania sukcesów na najwyższym piłkarskim szczeblu.

 


Sekcja Piłka nożna Kategoria Informacje