Aktualności

22 / 03 / 2017

Akademia Szkolenia Personalnego

Akademia Szkolenie Personalnego jest autorskim konceptem treningowy ASP opartym na indywidualnym podejściu do każdego zawodnika. W szybki sposób koryguje błędnie wykonywane działania techniczne podczas gry w piłkę nożną. 
Ćwiczenia w trakcie trwania treningu odbywają sie pod bezpośrednią kontrolą jednego lub dwóch trenerów (w zależności od formy zajęć: indywidualna bądź grupowa). Każdy trening jest idealnie dopasowany do wieku oraz aktualnych możliwości zawodnika.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA

Jednostki treningowe w ASP (Akademii Szkolenia Personalnego) prowadzone są przez trenerów mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i
młodzieżą oraz posiadających dyplom trenera I klasy z licencją UEFA A oraz Elite Youth A. 

Intensywność treningu oprócz rozwój umiejętności piłkarskich pozytywnie wpływa na kształtowanie zdolności motorycznych młodego piłkarza. Ciężka wspólna praca, dzielenie się doświadczeniem w dążeniu do celu, przekraczanie własnych możliwości, ćwiczenie na czas i motywacja - to czynniki gwarantujące sukces.

I. TRENING TECHNICZNO-TAKTYCZNY

 • ćwiczenia mające na celu naukę oraz doskonalenie działań techniczno-taktycznych

 • ćwiczenia zwiększające wiedzę z zakresu taktyki gry w piłkę nożną

 • ćwiczenia z uwzględnieniem rozwoju biologicznego oraz mentalnego zawodnika

II. TRENING MOTORYCZNY:

 • poprawa zdolności motorycznych

 • poprawa szybkości

 • kształtowanie mocy

 • przygotowanie zawodnika do wysiłku meczowego

 • poprawa dynamiki oraz skoczności

 • płynność ruchu

 • ekonomizacja ruchu

III. PROFILAKTYKA KONTUZJI ORAZ SZYBSZY POWRÓT ZAWODNIKA DO PEŁNEJ SPRAWNOŚCI PO PRZEBYTEJ KONTUZJI

Szkolenia metodami zaproponowanymi przez trenerów ASP kierowane są do:

 • dzieci i młodzieży chcących cyklicznie podnosić swoje umiejętności piłkarskie z zakresu treningu techniczno-taktycznego oraz motorycznego

 • zawodników po przebytej kontuzji (planowanie cykli treningowych)

 • zawodników, którzy w trakcie trwania procesu szkolenia nie są w stanie przyswoić umiejętności techniczno-taktycznych oraz motorycznych w tak szybkim czasie jak ich rówieśnicy.

Metody treningowe z wykorzystaniem przyborów specjalistycznych do nauki i doskonalenia elementów techniki gry w piłkę nożną (rampa do nauki i doskonalenia podań, okulary do nauczania działań technicznych zawodnika, odskocznia do nauki i doskonalenia techniki przyjęć) oraz przyborów -thera band (taśmy thera-band, drabinki koordynacyjne, tubingi), metoda Coerver oraz life kinetyk.

Na czym polega Life Kinetik?

 • Poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, wizualne i koordynacyjne oraz inne zadania stawiane naszemu ciału zmuszamy umysł do rozwoju. Polega to na tworzeniu nowych połączeń neuronowych, a co za tym idzie, wzorców myślowych. Stajemy się tym samym nie tylko bardziej kreatywni i elastyczni jednocześnie zwiększając odporność na stres, ale przede wszystkim zwiększamy możliwości naszego umysłu. Bezpośrednio przekłada się to na redukcję popełnianych błędów w sporcie oraz życiu codziennym.

 • Nasz umysł w czasie treningu zdecydowanie bardziej się aktywizuje, gdy możemy liczyć na nagrodę w postaci dobrej zabawy. Przypominają się szkolne czasy, kiedy byliśmy chwaleni i doceniani po prawidłowym wykonaniu zadania. To nie tylko nas budowało, ale także motywowało do dalszych starań by stawać się jeszcze lepszym. Dzieje się tak również w trakcie treningu sportowca czy managera.

Life Kinetik korzysta z możliwości twojego ciała, aby aktywować potencjał umysłu. Trening nie jest męczący i nie stresuje, a wspiera w osobistym rozwoju niezależnie od tego czy jesteś wyczynowym sportowcem, czy pracującym za biurkiem managerem. Zaledwie jedna godzina w tygodniu wystarczy, aby w krótkim czasie zaobserwować pierwsze pozytywne zmiany.

CENNIK ZAJĘĆ

TERMINY ZAJĘĆ USTALANE SĄ INDYWIDUALNIE (możliwość realizacji zajęć dopołudniowych oraz popołudniowych)

TRENING INDYWIDUALNY
analiza video treningu, ustalane indywidualnie
pojedyńcze zajęcie: 150 zł 
karnet 4 zajęć w miesiacu: 520 zł 

TRENING W GRUPIE 3-OSOBOWEJ
analiza video treningu, ustalane indywidualnie
pojedyńcze zajęcie: 100 zł 
karnet 4 zajęć w miesiacu: 320 zł 


Sekcja Piłka nożna Kategoria Informacje