Aktualności

07 / 04 / 2017

Relacja ASP 2003 - MZPN 2003

W miniony wtorek drużyna AS Progres 2003 rozegrała sparing z Reprezentacją Małopolski rocznika 2003.
Obie drużyny podeszły do tego spotkania w pełni zmobilizowane. Nasi zawodnicy chcieli się sprawdzić z reprezentantami oraz pokazać się z jak najlepszej strony przed trenerami kadry.
AS Progres podjął walkę i pokazał, że potrafi grać w piłkę. Jedynie czego zabrakło w meczu to bramek ale mogliśmy oglądać wiele składnych akcji z obu stron. Po prostych błędach Progresu w obronie, Reprezentacja miała idealne okazje do zdobycia bramki jednak nie potrafili tego wykorzystać przy dobrze dysponowanych bramkarzach - Szewczyka, a w drugiej połowie Kostki. W naszym zespole swoje okazje mieli: Gródecki, który sam na sam trafił w bramkarza, Belski świetnie zachował się lobując bramkarza jednak zabrakło centymetrów i piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie z bliskiej odległości przestrzelił Marcinkowski oraz po uderzeniu Gródeckiego sam na sam z bramkarzem stanął Antkowicz, jednak oddał niecelne uderzenie.

Na największe uznanie zasługuje kapitan naszego zespołu Filip Kosakowski grający na pozycji defensywnego pomocnika, który
w środkowej strefie był główną postacią w odbiorze piłki i przechwytach.

AS Progres 2003 - MZPN 2003 0:0

Skład: Szewczyk - Gruszkowski, Król, Kaczyński, Piechnik - Gródecki, Podkowa, Kosakowski - Kotusiński, Klimczak, Belski.
Ponadto wystąpili: Musiał, Kostka, Antkowicz, Marcinkowski.
Trener: Grzegorz Dąbrowski
Kierownik: Zbigniew Kaczyński