Aktualności

11 / 03 / 2018

18 kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych

W osiemnastej kolejce #CLJ Akademia Sportu Progres przegrywa z Wisłą Kraków 0:1.
Wiślacy objęli prowadzenie już w 4 minucie, po rzucie z autu zagapili się obrońcy ASP i z 12 metrów piłkę do bramki Sroki skierował Korczyk. Wyśmienitą szansę na doprowadzenie do remisu  Progres miał w 26 minucie, kiedy to w polu karnym faulowany był Linca a do rzuty karnego podszedł Gwiazda. Niestety przegrał pojedynek z Chorążką. Wiślacy mogli podwyższyć wynik, ale Śliwa nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Zawodnicy Akademii Sportu Progres również mieli swoją szansę, Gwiada kapitalnym strzałem nożycami trafił w poprzeczkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wisły.

Po meczu trener Marcin Pasionek:
„Sprawiedliwy byłby remis, ale jak się traci taką bramkę jak my, na skutek gapiostwa, a potem nie wykorzystuje się rzutu karnego, to ciężko mówić o zdobyczy punktowej. Na pewno nie pomogło nam to, że nie graliśmy u siebie, ale nie ma co szukać w tym przyczyn porażki. Boisko było takie samo dla obu drużyn”.

AS Progres Kraków – Wisła Kraków 0:1 (0:1) Bramka: 0:1 Korczyk 4.
Progres: Sroka – Cholewa, Jurczak, Niepokój, Nowak – Gwiazda, Reczulski, Szczepanek, Hajduk (46 Oleksy), Linca – Jaszczak (60 Motłoch).
Wisła: Chorążka - Morys, Świątko, Stawowy, Żółkoś - Wyjadłowski (70 Wróblewski), Plewka, Laskoś, Korczyk (90 Malik) - Śliwa (85 Skórski), Feliks (80 Handzlik).