Patronat

PATRON AS PROGRES


Patronat nad działalnością Akademii Sportu Progres objął Jerzy Dudek – wybitny bramkarz, wielokrotny reprezentant Polski, utytułowany piłkarz takich klubów jak: Feyenoord Rotterdam, Liverpool FC i Real Madryt. Jego występy na największych piłkarskich stadionach wzbudzały emocje fanów na całym świecie, a kariera sportowa wskazuje, że sukces osiąga się dzięki konsekwencji i wytrwałości. Dla młodych piłkarzy Akademii Sportu Progres jest wzorem i dowodem na to, że osobisty wysiłek jest drogą wiodącą do spełnienia marzeń.

Patron AS Progres ma ogromny wpływ na metody szkoleniowe sekcji piłkarskiej, a jego doświadczenie związane z pracą w zagranicznych klubach piłkarskich pozwala przenosić najskuteczniejsze modele treningowe na rodzimy grunt. We współpracy z Jerzym Dudkiem opracowujemy plany szkoleniowe, prowadzimy obozy treningowe i pracujemy nad umiejętnościami młodych piłkarzy. 

JERZY DUDEK – piłkarską karierę rozpoczynał w Concordii Knurów i Sokole Tychy. W 1996 r. otrzymał szansę gry w Feyenoordzie Rotterdam (1996-2001), w którego barwach zdobył Mistrzostwo i Superpuchar Holandii. Jako bramkarz drużyny Liverpool FC (2001-2007) triumfował w Lidze Mistrzów, zdobył Superpuchar Europy, Puchar Anglii oraz Puchar Ligii Angielskiej. Mistrz Hiszpanii i zdobywca Superpucharu Hiszpanii z Realem Madryt (od 2007 r.). W reprezentacji Polski wystąpił 60 razy.

Zobacz galerię