Sekcja tenisa stołowego AS Progres rozpoczęła działalność 4 stycznia 2012 r. Sekcja jest zarejestrowana w Krakowskim Okręgowym Związku Tenisa Stołowego od sierpnia 2012 r. We wrześniu tego samego roku została zgłoszona do rozgrywek V ligi (rejon Kraków). Zawodnicy AS Progres biorą udział w rozgrywkach V ligi (rejon Kraków), Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych oraz Turniejach TKKF.

Zawodnicy korzystają z nowoczesnej infrastruktury sportowej, na którą składają się:

  • Hala sportowa Com-Com Zone Nowa Huta: wielofunkcyjna hala o wymiarach 40 x 20 m. Przystosowana do organizowania rozgrywek w rozmaitych dyscyplinach, takich jak futsal, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy tenis stołowy.
  • Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Ptaszyckiego 4: przystosowana do prowadzenia zajęć treningowych
  • Pływalnie sportowe: nowoczesne, pełnowymiarowe pływalnie sportowe w Centrach Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta i Com-Com Zone Prokocim. 
  • Sauny/ sale fitness/gabinet masażu: uzupełnienie zaplecza treningowego zawodników AS Progres o elementy zajęć ogólnorozwojowych oraz regenerację po wysiłku fizycznym.

Sekcja tenisa stołowego liczy 21 sportowców w wieku od 9 do 16 lat, osiągających sukcesy w rozgrywkach ligowych oraz zawodach wojewódzkich. Tenisiści AS Progres stale pracują nad umiejętnościami, a ich zaangażowanie znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach sportowych. W minionym sezonie wzięli udział w 16 meczach ligowych oraz 10 turniejach indywidualnych.

Największe sukcesy: 

  • II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików 2016 (Bartłomiej Wojas)
  • VII miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacji Juniorów 2016 (Adrain Piegza)
  • IV i XI miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacji Kadetów 2016 (Jakub Reszka, Julia Stasiowska)
  • TOP 12 Kadetów Województwa Małopolskiego 2016 (Jakub Reszka V- VI miejsce, Julia Stasiowska III miejsce)
  • VIII miejsce Krakowska Olimpiada Młodzieży "szkoły podstawowe" (Bartłomiej Wojas)
  • Indywidualne Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów 2016 ( Bartłomiej Wojas, Jakub Bartnicki, Julia Stasiowska, Nikola Pach, Szymon Hełmecki, Rafał Mystek, Adrian Piegza, Marcin Wierzbiński)
  • VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów 2016
  • VI i VIII miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów 2016 (Jakub Reszka, Julia Stasiowska)
  • V- VIII miejsce podczas Eliminacji Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostw Polski Kadetów 2016 (Jakub Reszka)
  • I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików (Wojciech Górecki)
  • Mistrzostwo Województwa Małopolskiego Młodzików w deblu (Wojciech Górecki/Damian Korczak)
  • II miejsce w Mistrzostwach Województwa Żaków (Damian Korczak) 
  • Mistrzostwo Województwa Małopolskiego Żaków w deblu (Damian Korczak/Bieńczycki)
  • I miejsce w turnieju TKKF w kategorii dziesięciolatków
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim V Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci w kategoriach klasy I-IV szkół podstawowych
  • II miejsce w zawodach Juliady 2013
  • III miejsce w Mistrzostwach Województwa Skrzatów
  • IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii żak.
  • Powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików
 
 
 
 
 
 
  • Drużyny - tenis stołowy
Trenerzy
Damian Głąb
Janusz Osika

Nasze zasady