Akademia Sportu Progres to miejsce, gdzie młodzi ludzie w profesjonalny sposób rozwijają umiejętności sportowe oraz zdobywają niezbędne kompetencje społeczne. System treningowy Akademii powstał w oparciu o blisko dwudziestopicopletnie doświadczenie Stowarzyszenia SIEMACHA w zakresie pracy z młodzieżą.

Treningi naszych zawodników odbywają się w nowoczesnych obiektach Com-Com Zone Nowa Huta i Com-Com Zone Prokocim, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Za prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży odpowiedzialna jest wykwalifikowana kadra trenerska. Profesjonalne wsparcie pedagogiczne zapewnia Stowarzyszenie SIEMACHA, które umożliwia bezpłatny dostęp do bogatej oferty pracowni w sieci placówek SIEMACHA Spot. Podnoszenie kwalifikacji sportowych młodych ludzi jest nas nie mniej ważne niż kształtowanie postaw wytrwałości i odpowiedzialności.

W AS Progres, pod okiem wybitnych trenerów młodzi ludzie zdobywają nowe umiejętności i osiągają sukcesy sportowe. Dodatkowo, dzięki opiece pedagogów Stowarzyszenia SIEMACHA, kształtują osobowości i budują trwałe relacje z rówieśnikami. Nasza Akademia to pierwsza w Polsce szkółka sportowa, która dostarcza młodym ludziom tak szeroką ofertę rozwoju.